close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 6 lipca 2017

  Konsulat Generalny RP w Hamburgu zaleca obywatelom polskim zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytów w Hamburgu w dniach 7-8 lipca br. Konsulat apeluje do planujących pobyt w Hamburgu w tym okresie o uważne śledzenie informacji oraz stosowanie się do zaleceń miejscowych służb porządkowych. Zachowanie ostrożności obowiązuje także w okresie bezpośrednio poprzedzającym i tuż po zakończeniu szczytu.

  W dniach 7-8 lipca 2017 r. w Hamburgu odbędzie się szczyt G-20, w ramach którego będą obradować przedstawiciele kilkudziesięciu delegacji, w większości na szczeblu szefów państw i rządów. W związku ze szczytem G-20 na granicach lądowych, powietrznych i morskich Niemiec do 11 lipca br. zostały wprowadzone kontrole dla podróżujących. Z uwagi na zapowiedź wielotysięcznych demonstracji przeciwników spotkania oraz sygnalizowane przez służby zagrożenie terrorystyczne organizatorzy wprowadzają zaostrzone środki bezpieczeństwa, w tym specjalne strefy dostępu na czas szczytu. Zasadnicze ograniczenia w poruszaniu się po Hamburgu dotyczą głównego miejsca obrad, wokół terenu hamburskich targów (Messehallen) i portowej części miasta (HafenCity). Do większości stref mogą wchodzić wyłącznie mieszkańcy, prowadzący działalność gospodarczą w strefie lub osoby wykazujące uzasadniony interes w dostaniu się na jej teren. W związku z ograniczeniami w poruszaniu się wiele tradycyjnych atrakcji turystycznych Hamburga, w tym nowo wybudowana „Filharmonia nad Łabą” (Elbphilharmonie) będzie niedostępnych. Miejscowe służby są uprawnione do legitymowania osób chcących dostać się do stref i zaleca noszenie przy sobie dokumentów potwierdzających tożsamość. Z uwagi na wskazane powyżej ograniczenia w poruszaniu się, szereg kontroli i zaplanowanych manifestacji odradzamy przyjazd do Hamburga, szczególnie w celach turystycznych, w okresie od 6 do 9 lipca 2017 r. Jednocześnie przypominamy numer tel. alarmowego Konsulatu Generalnego RP w Hamburgu: +49 178 8000 327 (aktywny po godzinach urzędowania, wyłącznie do kontaktu w sprawach nagłych, związanych z zagrożeniem zdrowia lub życia).

   
  Szczegółowe informacje i komunikaty dot. bezpieczeństwa związane ze szczytem G-20 są udostępniane na stronie internetowej hamburskiej policji:

   
  www.polizei.hamburg.

   
  Pytania można także kierować na adres poczty elektronicznej: g20-buergerinfo@polizei.hamburg.de lub telefonicznie  (+49) (0) 8000 42 86 50 (Pn.- Pt. między 8.00 a 16.00).

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: