close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 3 września 2018

  Z okazji jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości rozgłośnia Norddeutscher Rundfunk wraz z Filharmonią nad Łabą w Hamburgu organizują serię koncertów poświęconych Polsce. W największych salach koncertowych miasta do 25 listopada 2018 r. będzie można usłyszeć szereg kompozycji, przede wszystkim z kanonu polskiej i światowej muzyki klasycznej oraz jazzowej. Wszystkie koncerty w wykonaniu wybitnych solistów, zespołów i orkiestr.

  Inauguracja cyklu nastąpi 10.09.2018 r. występem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod batutą Alexandra Liebreicha oraz pianisty Szymona Nehringa, finalisty XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2015) i laureata XV Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu im. Artura Rubinsteina w Tel-Awiwie (2017).

   

  Koncert na otwarcie festiwalu Focus Polen jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

  Więcej informacji na temat całego programu znajdziecie Państwo pod adresem: https://www.elbphilharmonie.de/de/festivals/polen/362

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: